Jak zbudowany jest promiennik?

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób przy budowie nowego domu decyduje się na montaż instalacji centralnego ogrzewania, jednocześnie szukając zastępczej formy grzewczej, które będzie wydajniejsza i tańsza od ogrzewania domu węglem. Jedną z ciekawszych metod ogrzewania jest ogrzewanie przy pomocy różnego rodzaju promienników.

Budowa promienników wodnych

promienniki wodneBudowa tego rodzaju ogrzewania jest dość prosta, w pewnym sensie przypomina budowę zwykłych grzejników, z tym że jest dużo wydajniejsza, co pozwala na uzyskanie tańszych kosztów ogrzewania. Promienniki wodne umocowane są tuż pod stropem przy pomocy bardzo wytrzymałych łańcuchu. Dzięki temu, że promienniki są pod stropem, to nie przeszkadzają w ogóle w użytkowaniu danego miejsca, a dzięki mocnym łańcuchom mamy stuprocentową pewność, że nic nie spadnie nam na głowę. Promiennik wodny składa się z metalowych rurek, przez które przepływa rozgrzana woda, rurki zakończone są kolektorami zbiorczymi połączonymi w ten sposób, aby woda mogła bez problemu krążyć po całej instalacji, nie tracąc swojej temperatury. Promiennik może mieć maksymalną długość około stu metrów. Cała konstrukcja wykonana jest z materiału, który bez problemu wytrzymuje wysokie temperatury i bardzo szybko oddaje je dalej. Poszczególne ogniwa promienników łączone są ze sobą przy pomocy spawów, dzięki temu mamy pewność, że wszystko jest solidnie i szczelnie wykonane. Warto zauważyć, że ten system grzewczy jest bezgłośny, jest to jego bardzo dużą zaletą.

Ten rodzaj ogrzewania bardzo popularny jest we wszelkiego rodzaju przemyśle, budynkach użytku publicznego oraz budynkach kościelnych. Od niedawna ludzie skuszeni oszczędnościami decydują się na montaż tego systemu grzewczego u siebie w domach prywatnych. Warto nadmienić, że ten rodzaj ogrzewania jest w pełni ekologiczny.