Praca jako elektryk.

Elektryk to bardzo specyficzna profesja. Co to znaczy? Ano po pierwsze musimy się znać na tym, co związane z prądem elektrycznym, ale jednak musimy mieć dodatkowo podstawową znajomość w hydraulice, mechanice, elektronice itd.

Każdy elektryk w swojej pracy ma styczność z przekładnikami prądowymi

przekładnikJest to ciężki kawałek chleba, jednak pieniądze aż tak wysokie za tym nie idą. Jeżeli ktoś założy swoją własna firmę to oczywiście, pieniądze można mieć wysokie, jednak pracując jako zwykły elektryk pieniądze są po prostu niskie, szczególnie w naszym kraju. Co musimy umieć? Wszelkiego typu instalacje np. schodowe, czytanie schematów, diagramów itd. Po za tym powinni umieć założyć przycisk bezpieczeństwa, przekładnik prądowy, modernizacje bezpieczników, rozdzielnic i tak dalej. Wyłączniki krańcowe również nie powinny być dla nas czymś nieznanym. Oczywiście kondensatory energetyczne trzeba również znać, szczególnie, jeżeli chcemy pracować w fabryce, lub po prostu wykonywać jakieś większe zlecenia. Jak można się domyślić, to im większe zlecenie, tym więcej można zarobić, nawet jako zwykły podwykonawca nać się musimy na wszystkim, tak jak powiedziałem, ale też są takie sytuacje, gdzie wymagana jest specjalność, jednoznaczne nastawienie na to, w czym jesteśmy najlepsi. To tak, jak mechanik, który specjalizuje się w mercedesach – wiadomo, naprawi też fiata, jednak jeśli chodzi o bardziej złożone awarie, to najlepiej zgłosić się do specjalisty. Co chcę przez to powiedzieć? Że nie każdy elektryk umie choćby przewinąć silnik, ponieważ jest to bardziej złożona czynność, jednak jak mówimy o założeniu nowych bezpieczników lub nowej instalacji.

To jeżeli fachowiec naprawdę jest fachowcem nie będzie miał najmniejszego problemu z poprowadzeniem dodatkowych linii kabla w naszym domu lub siedzibie naszej firmy

Informacji na ten temat możesz szukać na stronie http://kontratech.com/84-przekladniki-pradowe