Szafki warsztatowe przeznaczone do zawieszania

W wielu profesjonalnych, jak i również przydomowych warsztatach, bardzo istotne są półki, na których można umieszczać urządzenia oraz narzędzia potrzebne do wykonywania tego typu pracy. Jednakże w wielu warsztatach pojawia się problem braku miejsca,  ponieważ  sprzęty, które są używane na co dzień, często zajmują bardzo dużo powierzchni.

Szafki ścienne, które ułatwiają pracę

szafka warsztatowa wiszącaWybawieniem dla małych warsztatów oraz braku miejsca na niektóre narzędzia mogą być wiszące szafki. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że tego typu meble, nie zajmują dodatkowej powierzchni na podłodze, ponieważ zamocowane są na ścianach, które często nie są wystarczająco zmyślnie zagospodarowane. Warto wiedzieć, że szafka warsztatowa wisząca jest przygotowana specjalnie z myślą o warsztatach, dlatego możemy wybierać spośród wielu modeli,które różnią się ilością półek oraz uchwytów potrzebnych do zawieszenia niektórych narzędzi. Ostatnio, bardzo popularne są szafy modułowe, które pozwalają na dowolny montaż, dzięki czemu samodzielnie można tak ustawić meble, aby odpowiednie jej moduły znajdowały się w  najwygodniejszych dla nas miejscach. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup szafek wiszących, warto zawsze sprawdzić czy posiadają one odpowiednie atesty oraz certyfikaty, ponieważ tego typu meble muszą odznaczać się wysoką wydajnością oraz odpornością na ciężar stalowych narzędzi. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia zawiasów i w konsekwencji doprowadzić do wypadku podczas pracy (na przykład poprzez osunięcie się zawieszanego modułu na pracownika).

Bardzo ważne jest również, aby szafki były wykonane z odpornego na korozję metalu, ponieważ jak powszechnie wiadomo, warunki w warsztatach są często bardzo trudne i wymagają, aby wszystkie meble były odporne na niską temperaturę.