Usługi groomerskie tj. strzyżenie, czesanie, pielęgnacja

W Polsce coraz bardziej popularny staje się grooming. Groomer to osoba, która zajmuje się pielęgnacją sierści zwierząt domowych (przede wszystkim psów). Chodzi tu nie tylko o strzyżenie, ale też wiele innych zabiegów pielęgnacyjnych np. kąpiele.

Groomer, czyli specjalista zajmujący się pielęgnacją sierści psa

najlepszy psi fryzjer w KrakowieNa Zachodzie salony groomerskie są bardzo popularne – szczególnie w Stanach Zjednoczonych, a właściciele regularnie pojawiają się ze swoimi pupilami na obcinanie lub kąpiel. Groomer może zająć się też obcięciem zbyt długich pazurków, wykorzystując do tego bezpieczne urządzenia (obcinarki). Ceny za strzyżenie psa są zróżnicowane. Wszystko zależy od jego wielkości. Więcej czasu zajmuje obcięcie dużego psa, w związku z czym taka usługa również będzie droższa. W salonie dla psów może pojawić się zarówno szczeniak jak i starszy pies. Taki najlepszy psi fryzjer w Krakowie oferuje bezstresowe strzyżenie psa każdej rasy. Ceny za obcięcie szczeniaków miniaturek wahają się od 20 do 40 zł. W przypadku dorosłych miniaturek może być to kwota do 50 zł. Za strzyżenie szczenięcia średniego psa zapłacimy tyle samo. Dorosły średni pies ze względu na swoją wielkość to koszt do 70 zł za strzyżenie. W przypadku dużych ras psów to nawet 80 zł. Oczywiście ceny są orientacyjne i zależą nie tylko od rasy, wielkości psa, ale również renomy zakładu fryzjerskiego dla zwierząt.

Ponadto psy mają różną długość sierści, co także będzie wpływać na cenę usługi. W salonie fryzjerskim dla psów można też skorzystać z usługi profesjonalnego czesania psa i wyczesywania podszerstka. Jest to ważne szczególnie w okresie linienia wiosną i czasem na początku jesieni. Pracownicy zakładów fryzjerskich korzystają wtedy z wysokiej jakości sprzętu (specjalnych metalowych szczotek), które idealnie zbierają wyczesują wypadające już włosy.